Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kandil Mesajları - 2  (Okunma Sayısı 2138 defa)
PapatYa
Üyemiz
**

PUANI: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 58« : 08 Mart 2009, 17:41:00 »Allah'in rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül günesiniz hiç solmasin, yüzünüz aydin olsun, kabriniz nur dolsun, makaminiz Firdevs, dualariniz kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..


Avuçlarin açildigi, gözlerin yasardigi, ilahi esintilerin kalpleri oksadigi anin bir asra bedel oldugu bu gece dualarda birlesmek dilegiyle kandilinizi kutlarim.


Bakiler sevgiler adina nice dilekler vardir. Ölümü bile ayirir saymayan gönüller vardir. Mesafeler araya set çekmisse ne çikar, dualarda birlesen gönüller vardir. Hayirli kandiller..


Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalisip, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kilan, her gün oruç tutan, meydan-I gazada cihad eden gibi Allah yaninda rütbesi vardir.


Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaslarini bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.


Borçlarimizdan, ceza ve günahlarimizdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bagislayandir, unutmayalim.. Eller semaya kalkip, yürekler bir atinca bu gece, gözler sevinç yaslariyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualariniz kabul olsun!


Bu gece kulun yalvaris ve yakarislarini Yüce Mevla'ya sunacagi ve O'nun sonsuz affindan, merhametinden, iyiliginden bol bol yararlanacagi umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayirli olsun!


Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sicakligi yuvamiza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..


Bugün Peygamber efendimizin dogdugu gündür. Peygamber efendimiz yilinda rebiül evvel ayinin gecesi dogmustur. Her yil bu günde müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelisini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun için açilir. Kandiliniz mübarek olsun.


Kadir Gecesi deger gecesidir, Allah tarafindan degerli kilinmis bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayirlidir. Bu gece bir ömürden daha hayirlidir. Ellerin açildigi, gözlerin dualarla yasardigi, kalplerin oksandigi Kadir Gecesinde bütün insanlarin günahlardan uzaklasip tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananlari iman yolundan ayirmasin


Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananin, mutluluk bekleyenin, bunlarin tümü senin ve sevdiklerinin olsun


Yipranmis ve katilasmis gönülleri rahmet meltemiyle yeserten essiz Peygamberin dogum günü olan mevlit kandilinizi en içten dileklerimle tebrik ederim..


Gel ey Muhammed bahardir, dualar ardinda sakli, aminlerimiz vardir. Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yillardir. Kandiliniz mübarek olsun..


Bu gece peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V 'in dünyaya sereflendirdigi gecedir. O peygamber ki insanlarin sapiklikta sinir tanimadigi, cehalette en üst seviyelere ulastigi, küfür ve sirkin kölesi oldugu bir zamanda dünyaya seref vermis ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir sifa olmustur.. Dularimiz bu gece eksik olmasin, kalplerimiz imanla dolsun, kandiliniz mübarek olsun..


Allah'in nimet, rahmet ve magfiretinin müminlere bol bol ihsan edildigi gece manasina gelen Regaib Kandili'nde, bir yillik yasantimizi, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düsünecek ve ona göre hayatimiza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine girecegiz. Bu gece hayirli bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsin, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!


ALLAH'in daveti üzerine peygamberiz bir gece melekler tarafindan mekkeden kudüse götürülmüstür. Burada cebrail ile birlikte bütün gökleri asarak ''sidretül münteha'' denilen makama yükselmis ve ALLAH ile görüsmüstür. Bu yolculugun Mekke?den Kudüs?e kadar olan bölümüne isra Kudüs'ten ALLAH ile görüsmesine kadar ise Mirac denir. Bu görüsmede pegamber efendimize ümmet'i için vakit namaz ve Mirac hediye edilmistir. Hayirli Kandiller!


Affimiza vesile olmasi dileklerimle miraç kandilinizi tebrik ederim.


Allah Teâla Hazretleri Saban ayinin yarisinda dünya semasina nüzul eder ve Kelb kabilesinin koyunlarinin tüyünün adedinden daha çok sayida günahi, o kadar çok sayida insani af ve magfiret eder.


Kim erdemine inanarak ve sevabini umarak Kadir Gecesini ihya ederse Allah onun bütün geçmis günahlarini bagislar.


Bu gece bin aydan daha hayirli olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakin oldugu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahlari bagislayan, her seyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarimizi kabul etsin.
Kayıtlı
only.angel
Yönetici
*****

PUANI: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 1225« Yanıtla #1 : 12 Mart 2009, 09:48:42 »

Paylaşım için teşekkürler Papatya :)
Kayıtlı


Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Love 4ever design by WannaBeDie
Bu Sayfa 0.076 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu