Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hanımın Çiftliği Dizisi Konusu Hikayesi Tanıtım Künyesi  (Okunma Sayısı 2520 defa)
beyaz_meleq
Acemi Üye
*

PUANI: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 14


« : 27 Ocak 2011, 18:43:00 »Hanımın Çiftliği Dizisi Konusu Hikayesi Tanıtım Künyesi 

                    


Hanımın Çiftliği, Orhan Kemal'in aynı adlı eserinden uyarlanan 2009 yapımı televizyon dizisi. Faruk Teber'in yönetmenliğini yaptığı dizinin prodüksiyonu Gold Film tarafından gerçekleştirilmektedir. Mehmet Aslantuğ, Özgü Namal ve Caner Cindoruk, dizinin ana oyuncularıdır. Kanal D ekranlarında yayınlanmaktadır. Hanımın Çiftliği romanının ilk dizi uyarlaması, 1990'da TRT ekranlarında yayınlandı. 1.8 milyon Türk lirasına mal olan dizi, Türk televizyon tarihinde bugüne kadar çekilen en yüksek maliyetli yapımlardan biridir. Dizinin galası, Adana'da yapıldı.

Dizinin Konusu : Muzaffer Bey çiftlik sahibidir. Çiftlikte ev işlerine Muzaffer Bey’ in metresi ve Gülizar bakmaktadır.Muzaffer Bey’in sıska yeğeni Ramazan ise evlenmeye karar vererek şehirden Güllü isimli bir kız getirdi.Muzaffer Bey bu sırada Ankara’ ya gitmişti.Geldiğinde Muzaffer Bey bu kızı görürse ona göz dikebilirdi.Bunun için Gülizar , Bey gelmeden önce Ramazan ile Güllü’ yü evlendirip bir eve sokmalıydı.Ama Bey buna çok kızardı.Çünkü kendinden habersiz bir iş yapılmasını istemezdi.
Muzaffer Bey Ankara’ dan geldi ve Güllü’ yü gördü.Gördüğü an ona hayran kaldı.Güllü de Bey’ i çok beğenmişti.Güllü, Gülizar’ı çiftlikten attırıp çiftliğe hanım olmak istiyordu.Muzaffer Bey, eskiden köylünün ektiği ama sonradan kendisinin ekmeye başladığı toprakları kendi üzerine geçirmek istiyordu.Bunun için mahkemeye başvurmuştu bile.Bunu köylüler duyduktan sonra sinirleri iyice gerildi ve Muzaffer Bey’e düşman kesildiler.Bunların başında Habib vardı.Habib, köylüyü her zaman bu konuda kışkırtıyordu.Muzaffer Bey Güllü’ ye gözü dikti ve onunla evlenmeye karar verdi. Bu başta çiftlik olmak üzere köyde de büyük bir tedirginlikle karşılandı.Ramazan dayısına bu konuda rest çekti ve dayısı da onu çiftlikten kovdu. Gülizar da aynı tepkiyi gösterince Ramazan’ a olanların aynısı Gülizar’ ın başına da geldi.Köylüler, Güllü ile olan bu ilişkiden sonra Muzaffer Bey’ in çok ileri gittiğini anladılar. Habib köylüyü bu olaydan sonra dini de kullanarak ayaklandırdı. Bir gün Muzaffer Bey Güllü’den baba olacağı haberini alınca çok sevindi. Bunun üzerine çiftlikte çiftlik ağalarıyla birlikte bir parti verdi.O gün bir karar aldı ve Güllü’ ye söyledi.Bu karar Avrupa’ ya beraber gitmeleriydi.
Güllü doğum yapmıştı ve Avrupa’ ya gitmek için hiçbir engel kalmamıştı. Muzaffer Bey’ de Ankara’ da işleri halletmek için çiftlikten ayrıldı.Habib bunu gördü.Köylü tam ayaklanmıştı.Habib, Muzaffer Bey Ankara’dan dönerken yolu ağaç dalıyla kapatmış onun gelmesini bekliyordu.Muzaffer Bey geldi ve orada durdu.Yoldaki dalı almak için arabasından dışarı çıktığında Habib gizlenmiş bir şekilde Muzaffer Bey’ i vurdu.Ardından soluğu evde aldı.Muzaffer Bey’ in öldüğü ertesi gün anlaşılabildi.Soruşturma açıldı.İlk başta Habib ve ailesinden başladılar.Habib inkar ediyordu.Habib karda yürümüş izini belli etmiyordu.Soruşturma tamamlandı. Fakat Muzaffer Bey’ i kimin vurduğu anlaşılamamıştı.
Güllü, bir iki hafta yas tuttuktan sonra çiftliğin hanımı olmuştu.Bütün işlerle o uğraşıyordu.Bir gece Habib çiftliği yakmak için köylüyü toplayarak gitti.Güllü’ nün bebeği ağlamaya başlamıştı.Güllü bebeğini orada bırakarak kendini pencereden aşağı attı ve kaçmaya başladı.Çiftlik cayır cayır yanıyordu. Habib, Güllü’ nün peşinden koşup onu yakaladı.Onu öldürecekti.Onu öldürürse bütün topraklar köylüye kalacaktı.Güllü yalvarmaya başladı.Habib onu öldürmekten vazgeçti.
Güllü’ de hiçbir resmi kuruma şikayet etmeyeceğini söyledi.Habib oradan kaçmaya başladı.Güllü sorguya çekilmesine karşı hiçbir şey söylemedi.Fakat Habib’ in iki kardeşi ile diğer köylüler bütün suçu ona yüklediler. Habib ise hiçbir zaman ele geçmedi.

                      Oyuncu Adı              Rolü
                      
                      Mehmet Aslantuğ         Muzaffer
                      Özgü Namal              Güllü
                      Caner Cindoruk          Kemal Şahin
                      Ebru Özkan              Halide
                      Ali Düşenkalkar         Kabak Hafız
                      Hakan Boyav             Berber Reşit
                      Mehmet Çevik            Cemşir
                      Necip Memili            Zaloğlu Ramazan  
                      Zuhal Gencer            Zehra
                      Evrim Solmaz            Gülizar
                      Tuğçe Ersoy             Pakize
                      Kadir Özdal             Yılmaz
                      Can Kolukısa            Yasin Ağa
                      Işık Aras               Seyyare
                      Güzin Çorağan           Meryem
                      Haki Biçici             Hamza
                      Tayfun Sav              Paşazade
                      Zeynep Kaçar            Neriman
                      Tayfun Eraslan          Zekai
                      Nazan Ayaz              Hacer
  
    
        Yapım : Gold Film
        Yapımcı : Faruk Turgut
        Yönetmen : Faruk Teber
        Senaryo : Zülküf Yücel
        Müzik : Mazlum Çimen
        Eser : Orhan Kemal
Kayıtlı
reyhan_esra
reyhan_esra
Genel Yönetici
*****

PUANI: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 410« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2011, 18:45:46 »

Paylaşım İçin Teşekkür Ederiz...
Kayıtlı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Love 4ever design by WannaBeDie
Bu Sayfa 0.044 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu